Proszę czekać...

Aktualności

31.05.2021

Minikoszykówka: Mistrzostwo Województwa dziewcząt dla SKM Zastal

29 maja 2021 r. w Zielonej Górze odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubuskiego w minikoszykówce dziewcząt rocznika 2009. Turniej rozgrywany na zasadzie „każdy z każdym” zdominowały młodziutkie zawodniczki SKM Zastal Fatto Deweloper Zielona Góra, które bardzo pewnie wygrały wszystkie swoje spotkania. Kolejne miejsca zajęły: 2. KS Szprotavia Szprotawa, 3. WSTK Wschowa, 4. Enea AZS AJP Gorzów Wlkp. Najlepszą zawodniczką turnieju została zielonogórzanka Iga Zawieja.

31.05.2021

Kadra 3x3 jedzie na Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020!

Reprezentacja Polski 3x3 mężczyzn z awansem do XXXII Letnich Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020! W decydującym spotkaniu półfinału kwalifikacji w Graz Biało-Czerwoni w składzie: Michael Hicks, Paweł Pawłowski, Szymon Rduch i Przemysław Zamojski pokonali Łotwę 20:18! Wcześniej w ćwierćfinale nasz zespół zwyciężył Słowenię 21:16 oraz z bilansem 3-1 zajął pierwsze miejsce w grupie A. Zgodnie z regulaminem austriackiego turnieju finał nie był rozgrywany.

26.05.2021

Nieudany weekend lubuskich drużyn młodzieżowych

Weekend 21-23 maja 2021 roku obfitował w mistrzowskie turnieje młodzieżowe w różnych kategoriach wieku. Niestety żadna z lubuskich drużyn nie awansowała do dalszych gier. A w turniejowe szranki stanęły drużyny: kadetek Enea AZS AJP Gorzów Wlkp., juniorów i młodzików SKM Zastal Zielona Góra oraz młodzików Green Star BC Zielona Góra. Najbliżej awansu były kadetki Enea AZS AJP, które rywalizację przegrały…. jednym punktem oraz młodzicy SKM Zastal, którzy kluczowy mecz przegrali dwoma oczkami.

24.05.2021

Rozgrywki minikoszykówki dziewczynek wystartowały

23 maja 2021 rozegrano dwa turnieje w ramach ligi minikoszykówki dziewczynek z rocznika 2010 i młodsze. Koszykarskie adeptki stawiają pierwsze kroki na koszykarskich parkietach i są to ich właściwie pierwsze mecze. Stąd wynik staje się sprawą drugorzędną. W miniony weekend rozegrano turnieje w Zielonej Górze i Szprotawie. W rozgrywkach udział bierze 6 zespołów, a drugi zespół z Gorzowa zagrał "poza konkursem". Turniej finałowy będzie zorganizowany we Wschowie 12 czerwca 2021 r.

18.05.2021

Młodziczki WSTK Wschowa na tarczy po turnieju w Łomży

W turnieju ćwierćfinałowym MP młodziczek rozgrywanym w Łomży udział wziął czwarty zespół strefy dolnośląsko-lubuskiej, czyli WSTK Wschowa. Sam awans do tego szczebla rozgrywek jest dużym sukcesem dziewczynek trenowanych przez Łukasza Kaczmarka. Daleki wyjazd okazał się ostatnim w tym sezonie. Wschowianki dość zdecydowanie ulegały rywalkom, które w swoich strefach zajmowały wyższe pozycje. Dziękujemy za walkę i godną postawę!

18.05.2021

Żan Tabak: Dobry czas w Zielonej Górze

Żan Tabak opuścił dziś Zieloną Górę i poleciał do Hiszpanii, gdzie mieszka. Chorwat zakończył swoją dwuletnią przygodę trenerską w Zielonej Górze, a nam mówi, że jeszcze nie wie, gdzie będzie pracował w kolejnym sezonie. - Chcę jak najszybciej spotkać się z rodziną, o pracy na razie nie myślę - mówił nam Tabak.Chead Coach Enea Zastal BC Zielona Góra udzielił ciekawego wywiadu Jackowi Białogłowemu z Radia Zielona Góra podsumowującego jego 2 lata w Winnym Grodzie. Zapraszamy do lektury lub odsłuchania: www.rzg.pl/159640/zan-tabak-mialem-szczescie-ze-trafilem-w-zg-na-wspanialych-ludzi/

18.05.2021

Zastalowcy na turnieju o 2LM

W dalekim Piszu o awans do 2LM awansowali młodzi koszykarze SKM Zastal Fatto Deweloper Zielona Góra. Podopieczni Kamila Czapli wybrali się na ten turniej na zasadzie „dzikiej karty” i bardziej po naukę. Śmiało można napisać, że ich udział „namieszał” gospodarzom, którzy przez porażkę z Zastalowcami marzenia o awansie do 2LM muszą odłożyć co najmniej o sezon. Do dalszych gier wyszły bowiem teamy MKK Pyra Poznań i KKS Siechnice.

18.05.2021

Enea AZS ze zmiennym szczęściem w rozgrywkach młodzieżowych

Weekend 14-16 maja 2021 roku przyniósł kolejne turnieje rozgrywane w ramach MP różnych kategorii wieku. Drużyny Enea AZS AJP Gorzów Wlkp. walczyły w kategoriach: młodziczki w ćwierćfinałach oraz juniorki w półfinałach. Trzynastolatki wygrały dwa spotkania i awansowały do półfinałów. Ta sztuka nie udała się juniorkom, które poległy w półfinałowym boju i po raz pierwszy od bardzo dawna przedstawicielki tej kategorii wieku gorzowskiego klubu nie zameldowały się w finale MP.

07.05.2021

Enea Zastal BC Zielona Góra ze srebrnym medalem EBL

Enea Zastal BC Zielona Góra kończy sezon 2020/2021 na drugim miejscu, ze srebrnymi medalami Energa Basket Liga. Po kapitalnym sezonie zasadniczym zakończonym na pierwszym miesjcu w tabeli z wynikiem 27:3 apetyty były bardzo duże. Straty poniesione w sezonie w postaci przejścia do innych klubów Gabriela Lundberga i Marcela Ponitki były jednak nie do przecenienia. Pamiętajmy również, że rywale z Ostrowa swój team kompletowali właściwie do końca rozgrywek. Nie mamy watpliwości - ten srebrny medal ma swoją dużą sportową wartość. Gratulujemy!