Wszystkie rozgrywki

Proszę czekać...

news

LNBA: Play Off Dywizja Centralna

W Dywizji Centralnej wszystkie pary w Play Off rozstrzygnęły swoje mecze w stosunku 2:0. Pary półfinałowe Final Four utworzą:
Brovaria-Bohar Palety Transport - TS Bazylewicz, a Niebiescy zagrają z Menczester Junajted.

W Dywizji Centralnej pomimo wszystkich zakończonych rywalizacji wynikiem 2:0 to warto zwrócić uwagę na pierwszy mecz w parze Niebiescy – Majami Hit, w którym zespół z 8 miejsca nijako na własne życzenie uległ 1 oczkiem. Zacznijmy od tego, że Majami wróciło z dalekiej podróży wyciągając mecz z -17. Na 5 sek. do końca dwa rzuty wolne przy remisie miał Tomek Nowacki, który pierwszego trafia, drugi jest niecelny. Piłkę zbierają Niebiescy, którzy podają ją do Mateusza Winiarskiego. Ten jest faulowany na swojej połowie na 2 sek. przed końcem meczu! Lider Niebieskich nie zwykła marnować takich prezentów. Trafił dwa razy czym dał wygraną liderom sezonu zasadniczego. W całym meczu natomiast uzbierał 54 punkty, 10x3pkt. + 12/12 za 1pkt! Niezwykłe osiągnięcia! Drugi mecz w tej parze już z pewnym prowadzeniem i wygraną Niebieskich.

W parze Brovaria-Bohar Palety Transport vs Savicki.pl kompletnie bez emocji z wysoką wygraną wiceliderów.

Prawie tak samo w meczach pomiędzy 4 i 5 ekipą z tabeli: Menczester Junajted i RKA INSTALtelecom.pl. Prawie – dlatego, że pierwszy mecz zakończony przez MJ +7, kto wie jak by się skończył gdyby trwał 3 minuty dłużej. Rycerze gonili 22 punkty straty i byli na dobrej drodze, ale czasu zabrakło. Drugi mecz pod pełną kontrolą MJ.

W ostatniej parze wspomnijmy o meczu nr 2 pomiędzy TS Bazylewicz – Green Parking Polska. TSB stawił się na nim w swoim najlepszym zestawieniu z Grzegorzem Kukiełką w roli głównej, Zieloni w zdekompletowanym siedmioosobowym składzie. Wszyscy jednak przecierali oczy ze zdumienia oglądając to spotkanie, którego szala przechyliła się dopiero w ostatniej minucie meczu na korzyść TSB. Bo pomimo ucieczek punktowych Greeny za każdym razem niwelowały przewagę dochodząc przeciwnika na jedno-dwa posiadania. Brawa za ambitną postawę, a hasło „Gloria victis” pasuje tu po prostu jak ulał.