Wszystkie rozgrywki

Proszę czekać...

news

BC Swiss Krono Żary z pierwszą wygraną w Play Off 2LM

30 marca 2022 odbył się pierwszy mecz Play Off w 2LM sezonu 2021/2022. BC Swiss Krono Żary podejmował KS Kosz Kompaktowy Pleszew 62:56 i wygrał to spotkanie! Była to jednocześnie pierwsza wygrana zespołu z Żar w ich historii wystepów w fazie Play Off. Maciej Leszczyński odebrał nagrodę indywidualną - najlepsza piątka sezonu zasadniczego 2021/2022 w rozgrywkach II ligi! Gratulujemy! Teraz BC Swiss Krono czeka wyjazd do Pleszewa (2.04, sobota) i drugi mecz, który rozstrzygnie o awansie do kolejnej rundy Play Off.

Mecz z Pleszewem był bardzo zacięty i wyrównany. Początkowo inicjatywę przejęli gości, którzy zbudowali nawet dziesięć punktów przewagi. Gospodarze jednak systematycznie odrabiali straty i w III kwarcie doprowadzili do remisu i... znowu na chwile oddali inicjatywę. Po III kwarcie było +4 dla gości. Wtedy jednak zaliczyli oni 6 minutowy przestój w IV kwarcie co pozwoliło BC zbudować kilkupunktową przewagę, która na koniec meczu wyniosła 6 punktów.

Punkty dla BC Swiss Krono Żary zdobyli: Sirijatowicz 16, Der 12, Leszczyński 11, Dymiński 9, Olejnik 6 oraz Rzechtalski i Reczyński po 3, Siminski 2.

Pełne statystyki meczu: rozgrywki.pzkosz.pl/mecz/139702/bc-swiss-krono-zary---ks-kosz-kompaktowy-pleszew.html