Wszystkie rozgrywki

Proszę czekać...

news

BC Swiss Krono Żary mistrzem województwa w minikoszykówce

7 maja 2022 r. w Żarach odbył się finał ligi minikoszykówki chłopców z rocznika 2010 i młodsi. Mistrzem Województwa Lubuskiego zostali gospodarze BC Swiss Krono Żary, którzy w finałowym pojedynku pokonali rówieśników z SKM Zastal Fatto Deweloper Zielona Góra. Podium uzupełnili młodzi koszykarze z MKK Basket Gorzów, a tuż za nim wylądowali debiutujący na koszykarskich parkietach Basket 4Kids Zielona Góra. Wybrano najlepszych koszykarzy każdej z ekip, a MVP turnieju i ligi został Alan Więckiewicz z Żar. Medale, puchary i pamiątkowe statuetki wręczali Olaf Napiórkowski wiceburmistrz Żar, Tomasz Ostrowski prezes BC Swiss Krono oraz Grzegorz Potęga prezes LZKosz.

Na początku turniejowego sprawozdania serdecznie dziękujemy licznie przybyłym rodzicom – kibicom, którzy fantastycznie, z zapałem i bardzo kulturalnie włączyli się w cały turniej. To duża satysfakcja móc Państwa spotkać na takim turnieju. Dziękujemy w imieniu dzieci, klubów i LZKosz!

Lubuskie rozgrywki wystartowały w marcu i siedem uczestniczących w nich ekip zagrało ze sobą mecze na zasadzie „każdy z każdym”. W związku z tym, że trzy drużyny grały na zasadzie PK do tzw. Final Four przystąpiły cztery najlepsze ekipy. W porównaniu z tabelą po rundzie zasadniczej, którą można znaleźć na tej stronie: http://lubuskikosz.pl/liga-minikoszykowki-2010CH.html finał przyniósł zamianę miejsc drużyn z miejsc 2 i 3. Tym samym mecze rozegrano równolegle na dwóch salach, a po nich nastąpił jeszcze czas na konkursy indywidualne z wykorzystaniem maszyny do treningów rzutowych. Wygrali je:
- rzuty za 3 punkty – Jakub Remiszewski (SKM Zastal)

- rzuty wolne – Adam Boroniecki (BC Swiss Krono)

MVP turnieju wybrany został Alan Więckiewicz - otrzymał pamiątkową statuetkę, piłkę oraz prezent specjalny ufundowany przez Agatę i Tomasza Sobczaków - profesjonalne buty do gry w basket!