Lubuski Związek Koszykówki Lubuski Związek Koszykówki

Wszystkie rozgrywki

Proszę czekać...

news

Zielonogórski półfinał PYHH U15 chłopców

 W dniach 20-22.12.2019 r. w Zielonej Górze odbył się jeden z półfinałów PYHH U15. W turnieju udział wzięły dwa lubuskie zespoły: Basket Club Swiss Krono Żary, który zajął II miejsce oraz SKM Zastal Zielona Góra, który zmagania zakończył na IV miejscu. Turniej wygrał WKS Śląsk Wrocław, a do finałów tych nieformalnych MP 15-latków awansowały pierwsze cztery zespoły. Turniej zorganizował SKM Zastal Zielona Góra, a wsparcie zielonogórzanie otrzymali również od PZKosz i LZKosz.

 Przez trzy dni w Zielonej Górze oglądaliśmy bardzo dobry młodzieżowy basket a drużyny, które uczestniczyły w zielonogórskim półfinale potwierdziły, że są ekipami z czołówki krajowej.
Turniej wygrała drużyna WKS Śląsk Wrocław, która w finale pokonała Basket Club Swiss Krono Żary 64 - 59 (9-9, 19-19, 15-15, 16-21).
Drużyna SKM Zastal Zielona Góra porażką zakończyła turniej w meczu o III miejsce z AK Komorów 57 - 64 (25-21, 13-16, 10-13, 9-14) i zakończyła zmagania na 4 pozycji premiującej do turnieju finałowego.

BC Swiss Krono Żary

SKM Zastal Zielona Góra

Inne wyniki gier o miejsca:
mecz o 5 miejsce Korona Kraków – Żak Koszalin 64 : 61 (17-14, 18-16, 15-13, 14-18)
mecz o 7 miejsce TKM Włocławek – Spójnia Stargard 83 : 76 (16-16, 23-14, 17-16, 20-37)
Do pierwszej piątki turnieju wybrano zielonogórzanina Milana Żeromskiego oraz Kacpra Mysiorka z Żar. Wyróżnienie trenera z zespołu SKM Zastal otrzymał Kacper Świec, a z BC Swiss Krono Żary Bartosz Szklarski.

Milan Żeromski                                     Kacper Mysiorek

MVP turnieju wybrano Kacpera Jaworskiego z WKS Śląsk Wrocław.
Królem strzelców okazał się Jakub Piętowski z WKS Śląsk Wrocław, natomiast najwięcej trójek rzucili Bartosz Leśniak (2006) z Korona Oknoplast Kraków.
TOP 10 strzelców:
1 Jakub Piętowski 133 pkt. – Śląsk Wrocław
2 Bartosz Leśniak 121 – Oknoplast Kraków
3 Jakub Kornatka 115 – TKM Włocławek
4 Ernest Borowski 98 – Żak Koszalin
5 Kacper Jaworski 77 – Śląsk Wrocław
6 Kacper Mysiorek 76 – Swiss Krono Żary
7 Milan Żeromski 74 – Zastal Zielona Góra
8 Michał Krupa 69 – Żak Koszalin
9 Maciej Karolonek 69 – AK Komorów
10 Rafał Szpakowski 67 – Zastal Zielona Góra
TOP trójek:
1 Bartosz Leśniak (14×3) Korona Oknoplast Kraków
2 Kacper Świec (12×3) Zastal Zielona Góra
3 Mateusz Kękuś (10×3) Korona Oknoplast Kraków
Kacper Mysiorek (10×3) BC Swiss Krono Żary
5 Rafał Szpakowski (9×3) Zastal Zielona Góra
Franciszek Usydus 9×3 Korona Oknoplast Kraków

Więcej ciekawych informacji i zdjęć można znaleźć na stronie: http://www.skm.basketmania.pl/skmwp/iv-edycja-pyhh-u15-drugi-polfinal-zielona-gora-20-22-12-2019/

 

Ogłoszenia

Zobacz wszystkie ogłoszenia >
Facebook Polub nas na
Facebooku
Twitter Śledź nas na
Twitterze
Newsletter Zapisz się na newsletter

Mówią o koszykówce

Gazeta Lubuska Gazeta Wyborcza Sportowa Zielona Góra Radio Zachód Radio Zielona Góra Radio Gorzów TVP Gorzów Wielkopolski RTV Lubuska Teletop Zastal