Wszystkie rozgrywki

Proszę czekać...

news

LNBA: Play Off Dywizja Wschód-Zachód

W Dywizji Wschód-Zachód również rywalizacja we wszystkich parach Play Off zakończyła się w stosunku 2:0. Jednak emocji było naprawdę dużo. Pary półfinałowe Final Four utworzą: El Primo Nauka Jazdy - Ecorax Rehagym Klub Kokosa oraz Inni Niż Wszyscy - Korpus Podziemno Lotniczy.

Do największej sensacji Play Off w całej lidze doszło w parze z miejsc 1-8 w Dywizji Wschód-Zachód. Opisując tę Dywizję wskazywaliśmy przed kilkoma tygodniami, że El Primowcy mogą pokusić się o niespodziankę. I – na nieszczęście dla Sky-High – wykrakaliśmy. Pierwsza drużyna sezonu zasadniczego uległa w dwumeczu EL Primo Nauka Jazdy. O wszystkim zdecydował mecz nr 1, w którym przez całe 40 minut trwała walka kosz za kosz, i końcowe 6 oczek na plus dla wygranych jest właściwie najwyższą przewagą jaką udało się wypracować na przestrzeni całego meczu. Kapitalną partię rozegrał Vitalij Ihnatchenko – zdobywca 45 punktów/15 zbiórek/14 fauli wymuszonych. W Sky zabrakło Alana Staroviotova, który cały sezon punktował za dwóch, a w tym ważnym go zabrakło. Drugie spotkanie kompletnie bez historii. Ze SH całkowicie zeszło powietrze i play-offowa sensacja stała się faktem.

W parze z miejsc 2-7 Inni Niż Wszyscy – 5 Lubuski Pułku Artylerii mecze były zacięte jednak dwukrotnie z przewagą INW.

Zajmujący 3 miejsce po sezonie zasadniczym Korpus Podziemno Lotniczy grał z 6 w tabeli Lenpol Basket Świebodzin. Pierwszy mecz to pewna i zdecydowana wygrana KPL. Drugi to pouczające dla obydwóch teamów doświadczenie czym jest mecz nr 2 w Play Off, który gramy dzień po dniu. Świebodzinianie nie klęknęli i nie poddali się po sobotniej porażce, a KPL jakby już przed tym meczem zapisał sobie awans. Skończyło się pięciopunktową wygraną Korpusu wyszarpniętą w ostatniej kwarcie meczu wygraną 11:6. Była walka, był ogień – brawo!

Jeszcze więcej tych zjawisk mieliśmy w meczach drużyn z pozycji 4 i 5, czyli Ecorax Rehagym Klub Kokosa i Ebro. Obydwa zespoły zagrały szerokimi składami (i bardzo dobrze!) i obydwa mecze rozstrzygały końcówki spotkań (jeszcze lepiej)! To był prawdziwy ogień Play Off! Radość Ecoraxów uzasadniona i nie ma się co dziwić. Spotkały się dwa wyrównane zespoły, decydowały detale i… IV kwarte. Te w obydwóch spotkaniach wygrywał Ecorax, a na szczególną uwagę zasługuje ich powrót w meczu nr 2. Odrobili w nim 7 punktów straty po 30 minutach i dołożyli ten jeden kluczowy dający upragniony awans do fazy FF. Duże gratulacje za świetne mecze, dobry sezon i walkę na 100%, a jednak w atmosferze Fair Play!

Wszystkie wyniki i statystyki fazy Play Off.