Wszystkie rozgrywki

Proszę czekać...

news

IAG GT LAKIERY MISTRZEM LNBA SEZONU 2022/2023

IAG GT Lakiery obronili tytuł mistrza LNBA. Uczynili to w imponującym stylu – to drugi sezon z rzędu, kiedy nie przegrali ani jednego meczu! Kolejne stopnie podium uzupełniają Aldemed Centrum Medyczne (2 miejsce) i Superubezpieczenia.pl (3 miejsce), a na miejscu czwartym uplasowali się Drive Pro, czyli pierwsza czwórka dokładnie taka sama jak przed rokiem. MVP finałów również się nie zmienił – Mariusz Matczak zagrał kapitalny sezon oraz Final Four i jest oczywistym liderem w rozgrywkach Dywizji Atlantyckiej LNBA. Dywizję Centralną wygrała ekipa TS Bazylewicz, a Dywizję Wschód-Zachód Ecorax Rehagym Klub Kokosa (o tych dwóch Dywizjach informacje w odrębnych postach). Gratulacje!

W Dywizji Atlantyckiej Final Four zostały rozegrane w dniach 21-22 kwietnia 2023 roku. W półfinale spotkali się IAG GT Lakiery z Drive Pro oraz w drugiej parze Superubezpieczenia.pl z Aldemed Centrum Medyczne. O ile w pierwszym meczu wszyscy spodziewali się pewnej wygranej liderów z IAG (co rzeczywiście miało miejsce, bo wynik końcowy brzmi 89:64), o tyle w meczu zespołów z miejsc dwa i trzy po sezonie zasadniczym oczekiwano dużych emocji i zaciętego spotkania. Okazało się, że Aldemed od pierwszej kwarty narzucił swój styl gry, uciekł na kilka punktów i kontrolował wynik. +11 na ich korzyść po pierwszej połowie niczego nie przesądzał, ale po 30 minutach taka sama różnica mówiła dużo o celu drużyny Roberta Morkowskiego – chcemy finału. I dopięli swego! 83:66 to naprawdę wysoka i zdecydowana wygrana na zespołem sklasyfikowanym wyżej w tabeli.

W meczu o III miejsce Superubezpieczeniowcom wcale nie było łatwo. Wyrównane spotkanie zakończone 77:72 świadczy o równym meczu i ciekawej walce przez całe 40 minut. I dokładnie tak było. I trzeba jednoznacznie napisać, że Drive Pro grało mecz sezonu wygrywając +10 po 30 minutach. Ostatnia ćwiartka to jednak koncert Supersów: 31:16 i powtórzenie wyniku sprzed roku, czyli brązowe medale LNBA.

W finale walka również była bardzo duża. Nic dziwnego z jednej strony IAG GT Lakiery z Mariuszem Matczakiem, Dariuszem Kalinowskim i Mateuszem Rusińskim, z drugiej Aldemed Centrum Medyczne z Robertem Morkowskim, Jarosławem Kalinowskim i Łukaszem Samelem. Stawka meczu ewidentnie sparaliżowała obydwie ekipy. Niski wynik końcowy 57:46 dla IAG jest tego najlepszym dowodem. Mniejszej ilości punktów w meczu w tym sezonie ani jedna, ani druga drużyna nie zdobyła. Dodajmy, że ten mecz to również walka ze swoimi słabościami i… sędziowskimi przeciwnościami losu. Bywa i tak. W każdym razie to w IAG gra Mariusz Matczak, który wziął w tym meczu 31 oczek na 50% skuteczności z gry, do tego dołożył 7 zbiórek i wymusił 9 fauli. W Aldemed przeciwwagi dla niego w tym meczu nie było.

Za nami 30 sezon rozgrywek amatorskich w Zielonej Górze. Powtórzenie wyników sportowych z poprzedniego roku wskazuje na utrzymanie potencjału w drużynach, co rzeczywiście ma miejsce. Gratulujemy wyników, a wszystkim uczestnikom rozgrywek dziękujemy za udział w rozgrywkach i dobrą zabawę w basket przez cały sezon!