Wszystkie rozgrywki

Proszę czekać...

news

Młodzicy BC Swiss Krono Żary na V miejscu w kraju

Młodzicy BC Swiss Krono Żary zakończyli udział w finałach MP na V miejscu w kraju. Z tego wyniku zadowoleni są trenerzy Tomasz Sobczak i Łukasz Rubczyński oraz prezes klubu Tomasz Ostrowski. Choć wszyscy zdają sobie sprawę, że udział w półfinałach był o przysłowiowy włos.

Trzynastolatkowie wywalczyli awans do finałów organizując u siebie w Żarach zarówno turnieje ćwierć jak i półfinałowe. Finał MP odbył się w Radomiu w dniach 31.05 – 04.06.2023 r. Mistrzem Polski została drużyna MKK Pyra Poznań, która w finale pokonała chłopców Twarde Pierniki Toruń. Najniższy stopień podium dla WKK Wrocław, a tuż za pudłem PGE Spójnia Stargard.

I właśnie z tym ostatnim zespołem BC Swiss Krono Żary stoczył walkę w meczu grupowym jeden z najbardziej wyrównanych meczy w turnieju. Po dwóch meczach obydwie ekipy miały bilans 1:1 i wiadomo było, że do pierwszej czwórki awansuje zespół, który wygra ten mecz. Dodajmy, że zdecydowanym faworytem byli stargardzianie. Mecz zaczął się jednak sensacyjnie – po I kwarcie prowadzili żaranie 20:15. II kwarta to jednak koncert gry Spójni. +11 oczek po pierwszej połowie i wydawało się, że jest po meczu. Nic bardziej mylnego. Podopieczni T. Sobczaka i Ł. Rubczyńskiego rzucili na szalę wszystko co mieli najlepszego i powoli, ale systematycznie odrobili prawie wszystkie straty. To „prawie” to 2 punkty, których zabrakło w ogólnym rozrachunku meczowym, chociaż rzut z własnej połowy za 3 punkty Alana Więckiewicza w ostatniej sekundzie meczu zmierzał w kierunku kosza, to jednak piłka do niego nie wpadła. Ostatecznie 74:72 dla Spójni, ale olbrzymie brawa od wszystkich uczestników turnieju dla obydwu ekip!

Generalnie można napisać, że drużyna BC Swiss Krono Żary była specjalistą od spotkań na styku. Wcześniej w grupie wysoko uległa WKK 84:46, ale w kolejnym meczu z gospodarzami MKS Piotrówka Radom wygrali 80:77. A w meczu o V miejsce w turnieju pokonali Akademię Koszykówki Komorów 77:75! Co za charakterna drużyna! Brawo!