Wszystkie rozgrywki

Proszę czekać...

news

PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów w finale Orlen Basket Ligi!

PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów w finale Orlen Basket Ligi! Po dwóch meczach półfinałowych z VBW Arka Gdynia gorzowianki zameldowały się w wielkim finale gdzie spotkają się z KGHM BC Polkowice. W meczu o trzecie miejsce zagra zespół z Gdyni z 1KS Ślęza Wrocław. Taki skład najważniejszych spotkań w sezonie oddaje w pełni układ tabeli po sezonie zasadniczym.

A po nim koszykarki Dariusz Maciejewskiego zajęły drugie miejsce, a klub z Polkowic był pierwszy. W bezpośrednich meczach w sezonie raz wygrywał AZS, a raz KGHM BC. W wielkim finale gramy do dwóch zwycięstw.

Terminarz wygląda następująco:
12.03.2024 r. Polkowice
14.03.2024 r. Gorzów Wlkp.
17.03.2024 r. Polkowice

Jeśli idzie o mecze półfinałowe to szczególnie ten pierwszy rozgrywany w Gorzowie mógł przyprawić o palpitacje serca kibiców. Pierwszą połowę wygrały gdynianki +11. Trzecia kwarta to zaciekła pogoń i wyjście na prowadzenie gorzowianek. A czwarta kwarta to gra kosz za kosz zakończona ostatnią akcją VBW, która goniła wynik, ale – na szczęście – nie dogoniła. Ostatecznie 74:72 dla PSI!
Rewanż w Gdyni miał również emocjonujący przebieg. Pierwsza połowa tym razem bardzo wyrównana i tylko +3 na koncie VBW. W III kwarcie gorzowianki złapały wiatr w żagle i wyszły na kilkupunktowe prowadzenie, które… dowiozły do końca meczu! Końcowy wynik 73:66 dał naszym Paniom awans do finału OBLK! Serdeczne gratulacje!

Mecz nr 1, 05.03.2024 r.
PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów - VBW Arka Gdynia 74:72 (16:22, 15:18, 22:9, 21:23)
Gorzów: Tsineke 22( 5 zb, 11 as), Bibby 17, Telenga 15 (8 zb), Jones 10 (8 zb), Jakubiuk 6, Pszczolarska 2, Wentzel 2, Kuczyńska 0
Gdynia: Davis 18 (10 zb), Cowling 12 (7 zb), Wrzesiński 11, Miskiniene 8, Kastanek 8, Borkowska 6, Szymkiewicz 6, Borkowska 6, Podgórna 3, Puter 0, Żytkowska 0

Mecz nr 2, 07.03.2024 r.
VBW Arka Gdynia - PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów 66:73 (17:13, 20:21, 15:21, 14:18)
Gorzów: Chloe Bibby 22 (11zb), Elena Tsineke 15 (7as), Weronika Telenga 10 (13zb), Nora Wentzel 7, Stephanie Jones 7 (8zb), Aleksandra Pszczolarska 5, Anna Jakubiuk 4, Wiktoria Kuczyńska 3
Najwięcej dla Arki: Rennia Davis 21, Barbora Wrzesiński 14, Marissa Kastanek 12 i Kamila Borkowska 12