Proszę czekać...

Aktualności

07.05.2021

Enea Zastal BC Zielona Góra ze srebrnym medalem EBL

Enea Zastal BC Zielona Góra kończy sezon 2020/2021 na drugim miejscu, ze srebrnymi medalami Energa Basket Liga. Po kapitalnym sezonie zasadniczym zakończonym na pierwszym miesjcu w tabeli z wynikiem 27:3 apetyty były bardzo duże. Straty poniesione w sezonie w postaci przejścia do innych klubów Gabriela Lundberga i Marcela Ponitki były jednak nie do przecenienia. Pamiętajmy również, że rywale z Ostrowa swój team kompletowali właściwie do końca rozgrywek. Nie mamy watpliwości - ten srebrny medal ma swoją dużą sportową wartość. Gratulujemy!

05.05.2021

Kapitalne finały Energa Basket Liga w sezonie 2020/2021! Stal mistrzem kraju

Kapitalne finały Energa Basket Liga w sezonie 2020/2021! Zarówno Enea Zastal BC Zielona Góra jak i BM Slam Stal Ostrów Wlkp. rozgrywają świetne mecze, pełne dramaturgii, zaangażowania i śrubowania swoich umiejętności. Do historii przechodzi mecz nr 5 zakończony 2 dogrywkami i wygraną Enea Zastalu po niesamowitej grze całej drużyny, którą do wygranej poprowadził jak za najlepszych lat najstarszy w drużynie kapitan Łukasz Koszarek. Ostateczny wynik finałów 4:2 dla drużyny z Ostrowa, która zostaje MP, a zielonogórzanie odbierają srebrne medale. Zdjęcia autorstwa Tomasz Browarczyk i Andrzej Romański za fan page Enea Zastal BC Zielona Góra.

05.05.2021

Juniorki Enea AZS AJP z awansem do półfinałów MP

Koszykarki Enea AZS AJP Gorzów wygrały z MKS MOS Katowice 72:67 i MKS Pałac Młodzieży Tarnów 69:49 w dokończonym turnieju ćwierćfinałowym mistrzostw Polski U17. W pierwszym meczu turnieju rozegranym 26 marca gorzowianki przegrały z jednym z faworytów do walki o medale GTK Gdynia 44:91, a turniej został przerwany przez obostrzenia związane z koronawirusem. Po miesiącu przerwy młode akademiczki wróciły do gry, wygrały dwa ważne spotkania i z drugiego miejsca awansowały do turnieju półfinałowego mistrzostw Polski U17.

18.04.2021

InvestInTheWest ENEA Gorzów Wlkp. z brązowymi medalami EBLK

Sezon 2020/2021 nie przestaje zaskakiwać. Brązowe medale w Energa Basket Lidze Kobiet przyznano ostatecznie bez rozgrywania spotkań o 3 miejsce w lidze. Stało się tak pod wpływem kilku czynników, a przede wszystkim koncyliacyjnej postawy obydwóch klubów. Tym samym 16 kwietnia 2021 r. z rąk wiceprezesa zarządu Polskiego Związku Koszykówki Pana Eugeniusza Kijewskiego, drużyna PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów odebrała brązowe medale za sezon 2020/2021. Jest to siódmy medal seniorek w historii gorzowskiego klubu. Gratulujemy!

07.04.2021

Enea Zastal BC Zielona Góra w półfinale EBL!

Enea Zastal BC Zielona Góra w fazie ćwierćfinałowej play off Energa Basket Ligi rywalizował z PGE Spójnią Stargard. Ostateczny bilans tej rywalizacji to 3:1 dla zielonogórzan, ale łatwe te mecze nie były. Nawet fakt kilkunastopunktowych wygranych okupiony był okresem „potu i łez” (szczególnie w pierwszych połowach, które regularnie były przegrywane prawie w każdym ze spotkań). A ostatnie spotkanie rozstrzygnęła dopiero dogrywka i to Zastal do niej doprowadził.... Jednak zwycięzców się nie sądzi! Teraz przed nami etap półfinałów. Wierzymy, że ekipa Żana Tabaka dopiero pokaże tam wszystko co najlepsze i za to trzymamy kciuki.