Wszystkie rozgrywki

Proszę czekać...

news

MKS Sokół Żary w półfinałach o 2LM

Koniec najlepszego sezonu od czasu powstania sekcji koszykówki w MKS Sokół Żary. Seniorzy wywalczyli w tym roku awans do najlepszej czwórki w makroregionie dolnośląsko-lubuskim i pojechali na turniej półfinałowy o awans do 2LM do Piły. Wracają bez awansu do turnieju finałowego z bilansem 1:2, ale wstydzić nie muszą się absolutnie niczego. Kolejny krok w rozwoju klubu został zrobiony!

Już pierwszego dnia turnieju Sokół grał z gospodarzem KS Basket Piła – Powiat Pilski. Wszyscy wiemy jak ważne są mecze otwarcia. Ten niestety poszedł po myśli gospodarzy, którzy wygrali 69:79, ale team z Żar pokazał szczególnie w drugiej połowie, że nie przyjechał tutaj na wycieczkę.

W drugim meczu turnieju przydał mecz z GKS Tychy. Wygrana 88:79 wcale nie przyszła łatwo i mecz ponownie był lepszy w drugiej połowie, w której nasi zawodnicy gonili, a potem bronili wyniku.

W ostatnim meczu turnieju wszystko było więc jasne – kto wygrywa ten na pewno melduje się w finałach rozgrywek o 2LM. Ale – ze względu na wyniki wszystkich spotkań – przegrany wcale nie musiał lądować poza burtą. Spotkanie z Energa Basketball Elbląg rozpoczęło się katastrofalnym 4:24 i właściwie końcowy wynik 61:75 oddaje to, że zejście z tej 20-punktowej straty było nie możliwe. Grający w Elblągu wieloletni gracz zielonogórskiego Zastalu i reprezentacji Polski Przemysław Zamojski nawet na chwilę nie musiał pojawić się na parkiecie.

Pozostało więc czekać na wynik ostatniego meczu w turnieju, który mógł dać awans. Niestety, zdecydowana wygrana GKS Tychy nad gospodarzami rozwiała te marzenia.

Z pewnością jednak sezon zaliczyć trzeba na bardzo duży plus. Drugie miejsce w makroregionie z bilansem 13-3 to bez wątpienia spory sukces. Awans do rozgrywek finałowych o 2LM był na wyciągniecie ręki. Brawo Panowie! Oby tak dalej!